Voda

Snížíme průměrnou spotřebu vody na výrobu 1 hl piva na 2,75hl.

Představuje jednu ze základních složek na Zemi. Z vody vzešel první život a také sehrála klíčovou roli při vzniku našich pivovarů. Není totiž vůbec náhoda, že pro jejich výstavbu byla zvolena místa, která jsou proslulá měkkostí tamní vody nebo nabízí její výbornou kvalitu díky blízké řece. Kvalitu naší vody hlídají také ti nejpřísnější soudci, hned ve dvou pivovarech na její kvalitu dohlížejí pstruzi.

Voda je kvůli klimatickým změnám stále více v ohrožení. Naši pozornost proto zaměřujeme na účinné zadržování vody v krajině a na snižování její spotřeby při výrobních procesech.
V našich pivovarech se nám v posledních letech opakovanými investicemi podařilo dosáhnout snížení spotřeby vody o více než třetinu. Průměrná spotřeba je dnes 3 litry vody na jeden litr piva.
Rovněž pěstitele a naše zákazníky motivujeme k šetrnému využívání vodních zdrojů. Právě v této oblasti vidíme do budoucna největší výzvy.

Vývoj spotřeby vody (v pivovarech)

spotreba vody CR_litre

Rovněž pěstitele a naše zákazníky motivujeme k šetrnému využívání vodních zdrojů. Právě v této oblasti vidíme do budoucna největší výzvy.

Spotřeba vody dle pivovarů (v roce 2020)

spotreba-vody-CR_krajiny-2

Pivovar Radegast patří v úspoře vody při výrobě piva ke světové špičce a zároveň podporuje projekty, které pomáhají navracet vodu přírodě. V boji o vodu má totiž každá kapka smysl.

V roce 2021 jsme společně se společností Microsoft spojily experty z celého světa na pomoc českému chmelu a představili náš projekt „Pro chmel“, který prostřednictvím nejmodernějších technologií pomáhá pěstitelům k efektivnějšímu zavlažování chmelnic.