Suroviny

Suroviny budeme nakupovat pouze od farmářů s udržitelným způsobem pěstování.

Naše piva vaříme výhradně z přírodních surovin vysoké kvality. Klimatická změna znamená obtížnější podmínky pro jejich pěstování, proto je i pro nás naprosto klíčové, abychom společně s pěstiteli zajistili jejich stabilní dodávky i do budoucna.

Ječmen nakupujeme pouze z České republiky a ze Slovenska a zpracováváme jej ve vlastních sladovnách. Již od roku 2009 jsme hrdými nositeli značky chráněného zeměpisného označení České pivo.

Kdykoliv je to možné, nakupujeme přímo od farmářů na základě dlouhodobých smluv, které zajišťují předvídatelné prostředí a férové podmínky pro obě strany.

Aktivně se zapojujeme do výzkumu v oblasti nových odrůd ječmene a chmele odolných vůči klimatickým změnám. Chmelaře podporujeme v boji se suchem, abychom pěstování chmele na Žatecku zachovali i pro příští generace.

V roce 2021 jsme společně se společností Microsoft spojily experty z celého světa na pomoc českému chmelu a představili náš projekt „Pro chmel“, který prostřednictvím nejmodernějších technologií pomáhá pěstitelům k efektivnějšímu zavlažování chmelnic.

59%

ječmene nakupujeme přímo od domácích pěstitelů
Suroviny_ilustrace_ProChmel