Prazdroj rozdělil v Plzni granty na veřejně prospěšné projekty

Systém sdílených kol pro západočeskou metropoli, rozvoj „Jedlé zahrady“ u Borského parku či volnočasové aktivity na zalesněných plochách města. To je jen část projektů, které na základě letošní výzvy Prazdroj lidem podpoří plzeňský pivovar ve městě.

Mezi letošní podpořené projekty patří vybudování pódia v Jedlé komunitní zahradě centrem Uzlík, které umožní organizovat na tomto místě pravidelné kulturní a komunitní akce. Letos uspěl i Festival světla a umění ve veřejném prostoru BLIK BLIK 2023, který nyní více akcentuje dopad na životní prostředí. A to jak použitím energeticky nenáročné technologie, tak i tématem URBAN JUNGLE, zdůrazňujícím důležitost přírody v městském prostředí.

Biskupství plzeňské zase získá podporu na seminář pro zemědělce na téma Udržitelné hospodaření. Akce má za cíl motivovat k používání inovativních, šetrných a ekologických postupů a dalších možností vedoucích k obnově půdy a krajiny. Spolek kolemplzne.cz obdrží finanční prostředky na rozvoj systému sdílených kol, který podporuje zdravý a přátelský způsob dopravy po městě.

Plzeň má na svém území několik lesních a přírodních lokalit, které jsou v blízkosti tak velkého města unikátní, proto Prazdroj podpoří také spolek Felix specializující se na organizování volnočasových aktivit v přírodě. Jde například o lesní terapii či turistický klub, v obou případech pro lidi s tělesným postižením.